Ronald Braakman (43): 'MHCC wil vooral jeugd aan zich binden'

Coevorden – Privatisering van het veld, duurzame LED verlichting en een flinke aanwas van de jongste groep junioren. Dat zijn in een notendop de meest in het oog springende ontwikkelingen binnen de Mixed Hockey Club Coevorden (MHCC).

‘Met een sterke vertegenwoordiging van de jongste jeugd voelen we ons heel vitaal en kijken we met vertrouwen naar de toekomst’,  zegt Ronald Braakman. De 43-jarige secretaris en clubwatcher plaatst er wel direct een kanttekening bij: 'MHCC wil graag de groep junioren en de seniorentak versterken, want de basis moet breder.'

Jonge hockeygarde

Inmiddels zijn de trainingen op De Pampert weer in volle gang. ‘Het is hier door-de-weeks en in het weekend altijd gezellig druk. Terwijl de jonge hockeygarde de fijne kneepjes van het spel krijgt aangeleerd, kijken de ouders aan de zijlijn met belangstelling naar het sportieve tafereel.' Ronald is blij met deze binding. ‘We mogen ons met recht een familievereniging noemen. Hele gezinnen zijn in diverse functies nauw betrokken binnen onze vereniging.’

Ronald toont zich tevreden dat de onderbouw een sterke groei doormaakt, maar zou wel graag iets meer evenwicht in de leeftijdsopbouw willen zien. ‘In de leeftijd van 14 tot 17 jaar kunnen we nieuwe jeugdleden nog altijd goed gebruiken. De nieuwkomers mogen een maand gratis meetrainen, om zo op een vrijblijvende manier kennis te maken met de sfeer en beleving binnen onze club.’

Teamaspect

Al vele jaren is Ronald aan MHCC verbonden en kent dus alle details van het spel. ‘Hockey is vooral een technisch vaardige sport. Het draagt bij aan de ontwikkeling van de motoriek en ook het teamaspect speelt een belangrijke rol.’ MHCC boekte ook een mooi sportief succes, want het meisjes D-team werd op knappe wijze kampioen.

Trimhockeygroep

Ouders van jeugdleden, maar ook andere geïnteresseerden die niet in competitieverband willen spelen, kunnen terecht bij de trimhockeygroep. ‘Op maandagavond wordt gezamenlijk op eigen tempo getraind en kan men op een ongedwongen wijze de techniek van hockey onder de knie krijgen.’ MHCC heeft op De Pampert de beschikking over een prachtig kunstgrasveld. Ronald  laat weten dat op dit moment de laatste hand wordt gelegd aan de privatisering, waarmee de vereniging zelf ‘eigenaar’ van het veld wordt. Verder is ook de veldverlichting flink opgewaardeerd. ‘De lichtmasten zijn voorzien van hypermoderne LED armaturen, die ook nog eens een aanzienlijke energiebesparing opleveren.’

Proeftraining

De Coevorder hockeyclub wil niet alleen nieuwe leden, maar ook graag nieuwe sponsoren aan zich binden. ‘Dankzij deze steun kunnen we met name investeren in het spelplezier van de jeugd.' Ronald nodigt geïnteresseerde junioren en senioren van harte uit voor het bijwonen van een proeftraining. 'Op deze wijze kan men zelf ervaren hoe uitdagend hockey is.’

Meer info via het secretariaat: secretariaat@mhccoevorden.com, telefonisch via 0524-516268 of de website www.mhccoevorden.com.